Naar de inhoud

Inzamelen

Aktief is op vele fronten actief. Zo halen wij op afroep huisraad op  in de gemeenten Doetinchem, Winterswijk, Berkelland, Oost Gelre, Bronckhorst, Oude IJsselstreek en Dinxperlo/Aalten. De spullen worden gratis opgehaald. In onze winkels worden de goederen verkocht, of krijgen eerst een opknapbeurt. Bruikbare componenten, zoals metaal, glas en hout worden gescheiden gesorteerd voor hergebruik. Daarnaast bieden wij mensen met een achterstand op de arbeidsmarkt een werkervaringsplek. Aktief heeft bovendien een educatieve functie. Zo worden er op afspraak rondleidingen gegeven aan groepen en scholen.

Hoe werkt het?
U belt 0900 – 0205 lokaal tarief) en wij maken een afspraak met u voor het ophalen van de goederen bij u thuis. Ook kunt u uw goederen brengen bij onze inzamelpunten in Winterswijk, Groenlo en Doetinchem.
 
Deze service wordt u aangeboden door de gemeenten Doetinchem, Winterswijk, Berkelland, Oost Gelre, Oude IJsselstreek en Dinxperlo/Aalten.  
 
Bij binnenkomst worden de nog bruikbare goederen gescheiden. Met bruikbaar bedoelen wij dat goederen nog in de winkel kunnen worden verkocht of dat de goederen nog een opbrengstwaarde hebben zoals oud ijzer, hout, glas etc.
Om u een indruk te geven: van elke 1.000 kg die wij ophalen is 860 kg bruikbaar dus de hoeveelheid afval dat naar de verbrandingsoven gaat is maar 140 kg. Het verbranden van afval is niet alleen slecht voor het milieu maar ook voor uw portemonnee want het kost de gemeente, en dus ook de inwoners, € 150,= om 1.000 kg afval te verbranden.
 
Door wie worden de werkzaamheden uitgevoerd?
Bij Aktief werken mensen in loondienst maar ook een grote groep vrijwilligers en mensen die via de sociale werkvoorziening (Hameland en Wedeo) komen en die bij ons werkervaring opdoen. Verder werken wij ook met mensen die een taakstraf hebben gekregen en via de reclassering & Halt bij ons binnenstromen. 

Voor een aantal van deze medewerkers geldt dat ze een grote tot zeer grote afstand hebben tot de reguliere arbeidsmarkt. Aktief biedt op deze manier sociale en financiële zekerheid aan deze medewerkers maar ook hun gezinsleden.
 
Waarom zou u goederen aanbieden aan een kringloopbedrijf?
1.       U betaalt, via de gemeentelijke afvalstoffenheffing, een laag bedrag voor het aan huis ophalen van uw overtollige
          goederen;
2.       U spaart het milieu omdat wij een hergebruik halen van 86%;
3.       U betaalt minder belasting omdat wij ervoor zorgen dat er zo weinig mogelijk naar de verbranding gaat;
4.       U kunt voor een leuke prijs verrassende goederen bij ons kopen.
 
 
Benieuwd geworden en wilt u het proces in het echt zien?
U bent van harte welkom. U kunt ons daarvoor bellen maar ook een e-mail sturen en wij maken met u een afspraak.